Блог учителя інформатики

Вивчаємо мову Python на карантині

Завантаження середовища Python на комп’ютер

Python для ознайомлення

_Основні поняття мови Python


 Практичний семінар для вчителів інформатики

Конференція в Zoom

29 квітня в програмі Zoom було проведено відеоконференцію для вчителів інформатики  «Як взаємодіяти і досягати навчальних цілей в умовах дистанційного навчання». В роботі зумконференції  взяли участь завідувач Пустомитівського районного відділу освіти Стахів Т. А. та завідувач районного методичного кабінету Щерба С. С.

Учасники ознайомились з рекомендаціями Міністерства освіти щодо проведення дистанційного навчання учнів під час карантину і обмінялись досвідом. Піднімалося  також питання успішного завершення навчального року та ролі  цифрових технологій і предмету інформатика під час дистанційного комунікування з учнями.


 

 img_8234 img_8239

Упродовж 2016-2017 навчального року учні 5, 7 і 8 класів нашої школи будуть вивчати інформатику за інтерактивними онлайновими підручниками (автори – Завадський І., Палюшок Л., Манько Н.). По-перше, це вихід з тієї ситуації, коли не вистачає підручників, а  по-друге, це новинка, яка здатна зацікавити сучасних учнів. Цей онлайн підручник містить багато  методичних ідей, розвивальних і творчих завдань, вправ, міні-тестів, тренажерів та анімацій. А ще однією з його переваг є  автоматичне оцінювання кожного уроку за 12-бальною шкалою.

Хоча навчальний рік тільки розпочався, але таке навчання в Інтернеті дітям подобається і захоплює новизною. Цікаво і дітям, і вчителям. Отже, буде хороший результат.

Коли запитали своїх учнів, чи цікаво їм працювати на уроках інформатики, то почули практично одностайне “ТАК”.

пʼятниця, 5 лютого 2016 р.

Увага! Увага! Нова програма з інформатики 5-9 класи. Всім до ознайомлення

 http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/navchalni-programy.htmlНа сайті Міністерства освіти і науки України з’явилися нові програми, у тому числі з інформатики для 5-9 класів для тих, хто вивчав інформатику у 2-4 класах.
У новій програмі багато передбачених сюрпризів. Наприклад, у 5, 6 та 7 класах присутні 12 годин  з теми “Алгоритми та програми” (програмування), у 8 класі цій темі присвячено 24 години, а у 9му – 18 годин.

Тому, напевно, всім вчителям інформатики прийдеться згадати навички програмування хоча б у звичайних Basic та Pascal. Програма регламентує роботу учнів у навчальному середовищі програмування та у середовищі розроблення програм.

Стосовно розподілу навчальних годин, програма дозволяє, як і раніше дещо вирішати вчителю: розподіл змісту й навчального часу є орієнтовним. Учителі й автори підручників можуть коригувати послідовність вивчення тем залежно від методичної концепції та конкретних навчальних ситуацій, від рівня підготовки учнів і сформованості в них предметних ІКТ-компетентностей.Учителі також можуть вибудовувати найбільш прийнятний для конкретного навчального закладу або класу підхід до навчання.Запропонована кількість часу на вивчення кожної теми також є орієнтовною, учителі й автори підручників можуть її змінювати у межах до 15%. Разом з тим, учитель має створити умови для забезпечення рівня навчальних досягнень учнів, зазначеного у програмі з кожної теми. ” 

Отже, дивіться самі, шановні колеги.
Ознайомитися з програмою та завантажити її можна за посиланням
 mon.gov.ua/content/informatika-(5-9)-dlya-uchniv-yaki-vivchali-v-2-4.docx

Он-лайн тестування з інформатики для 2-7 класів

Точечный рисунок

Практикую проведення на уроках  інформатики он-лайн тестування з усіх розділів , які вивчаються у 2-7 класах.

Оцінювання проводиться у 12-бальній системі, оцінки виставляються зразу після закінчення тесту.  Є можливість проаналізувати власні відповіді.

Для самоперевірки тестування можна пройти вдома  за посиланнями:

http://infotest.org.ua/class-new.php?id=4

http://infotest.org.ua/class-new.php?id=3

 Семінар вчителів інформатики

2016-01-12 13.31.47

12 січня на базі комп’ютерного класу школи пройшов семінар вчителів інформатики району на тему ” Використання “хмарних технологій”у навчальому процесі”.
Семінар провели  викладачі ЛОІППО  – завідувач кабінетом інформаційних технологій навчанняЛ. Палюшок і методист кабінету інформаційних технологій навчання Н. Парій.