Шевченківські святкування

Шевченко і Майдан – Пророк і нація.

З року в рік у березні українці вшановують пам’ять Тараса Шевченка, батька нації, улюбленого поета, генія, Пророка. Традиційними є урочистості з нагоди Шевченківських днів для Пустомитівської ЗОШ №2. І щоразу постать великого українця відкривається для нас по-новому – Кобзар багатогранний і завжди актуальний.


Сьогодні, коли Україна переживає особливо складні часи, у переломний момент історії слово Шевченка звучить для нас з новою силою, додає віри і наснаги.
Тому учні 9-х класів разом із учителем української мови та літератури Любою Іванівною Валюк та педагогом – організатором Оксаною Зеновіївною Грабовською присвятили цьогорічну науково-практичну конференцію особливій темі: «Шевченко і Майдан – Пророк і нація». Бо справді: Революція Гідності 2013-2014 років змінила сприйняття Шевченкового образу. Тарас Григорович став учасником і натхненником Майдану.
Зі словами Шевченка йшли на барикади. Під його поглядом віддавали життя, аби бути вільними.
Шевченко жив разом з майданівцями поміж барикад, діяв разом з активістами і стояв разом із ними під кулями.
Погляд Тараса спиняв перехожих і промовляв до них «Вогонь запеклих не пече». Митці Майдану осучаснили відомий образ Пророка, додавши йому традиційних майданівських атрибутів – балаклаву, каску, шину, биту.
Учасники конференції підготували для глядачів яскравий та захоплюючий відеоролик із життя Майдану не лише як революційного, але й мистецького простору. Прочитали пророчі і натхненні Тарасові поезії, що звучать сьогодні, через майже два століття, особливо актуально.
І щиро віриться: як здійснилось Шевченкове пророцтво кривавої і відчайдушної боротьби за свободу, так воплотиться у життя оптимістичне:
«І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люде на землі».

Коментарі та пінги до запису заборонені.

Коментарі закриті.